Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2011-09-08 18:45:48

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

jak to jest z tym talentem?

Chciałabym poznać Waszą opinię na temat talentu.
Jak myślicie jak to jest, czy rysowania można się nauczyć? Bo według mnie oczywiście ćwiczenia są bardzo ważne, ale jeśli ktoś nie ma ani odrobiny talentu to wprawdzie po kilku miesiącach będzie umiał świetnie narysować kapustę/kalarepę/kapcie itd. ale nie będzie umiał stworzyć całkowicie WŁASNEJ, ciekawej pracy. Chociaż z drugiej strony, czy ktoś kto nie ma talentu, a będzie się bardzo starał i chciał to może się nauczy? Czym według Was jest talent? Bardzo chętnie poznam wasze opinie.




P.S. Oczywiście to nie jest tak że ja uważam się za osobę utalentowaną XD żeby nie było.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#2 2011-09-08 19:15:14

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: jak to jest z tym talentem?

nawet talent nie wystarczy...wydaje mi się że potrzebna jest jeszcze wyobraźnia. a jak się patrzy na naszych kierowców to nie wiele ludziów je ma

Offline

 

#3 2011-09-08 19:47:32

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: jak to jest z tym talentem?

Jeżeli osoba jest kreatywna, potrafi obserwować i posiada wyobraźnię, to oczywiście łatwiej jest się nauczyć, nawet jeżeli nie ma fachu w rękach. Dużo ćwiczeń wystarczy.
Ale są też osoby pozbawione krzty wyobraźni, ale za to z bardzo dobrym warsztatem. Potrafią odwzorować rzeczywistość czy zdjęcie. Z czasem pewnie będą mogli narysować coś z wyobraźni, ale to będzie bardziej opierać się na wyliczeniach i warsztacie, niż kreatywności. Perfekcjonizm, jednak kosztujący o wiele więcej pracy

Offline

 

#4 2011-09-09 14:53:08

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: jak to jest z tym talentem?

Fajnie że macie jakieś zdanie na ten temat, wiele razy gdy pytałam innych ludzi, padały odpowiedzi w stylu: nie zawracaj sobie tym głowy", a ja od zawsze zastanawiałam się czy tego się można nauczyć. Ktoś jeszcze może ma coś do powiedzenia?


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#5 2011-09-09 14:57:10

 LaBerry

Zabójczyni kolorowych kredek

1322521
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2009-07-01
Posty: 332
WWW

Re: jak to jest z tym talentem?

Myślę, że czegoś takiego jak talent nie ma... Albo jest ale składa się na to wiele elementów, które potem nazywamy talentem. Po pierwsze fantazja, łatwość w tworzeniu własnego świata, kreatywność. Po drugie ćwiczenia. Im więcej tym lepiej. Po trzecie upór. Trzeba takim być żeby przekonać  do swojej pracy ludzi i nawet jak im się nie podoba, robić dalej to co kochasz. No i po czwarte, szczęście. Różnie to się w życiu dzieje. Ja przez przypadek trafiłam na kółko plastyczne i tak już zostało : )


‎-Ja kiedyś miałem rybkę, Franka się nazywała. I wchodzę kiedyś do salonu patrzę a tam PUF zniknęła.
-A to ciekawa historia.
-Ale takie jest życie. Idziesz do przodu, a tu nagle PUF !
Harry Potter i Książę Półkrwi

http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2011/147/a/c/win__7_pinkie_pie_boot_logo_by_capt_nemo-d3hdigs.gif

  Cupcake Song !

Offline

 

#6 2011-09-09 15:35:21

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: jak to jest z tym talentem?

Też w sumie ciekawe myślenie, myślę że talentu nie da się tak do końca określić i że każdy ma do niego inne podejście.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rysujemy.pun.pl