Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2012-04-01 18:10:49

kwiatków_5

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 1

Rysowanie sposobem na zycie?

Czy wg Was "oplaca się" uczyc rysowac?. Wiem ze pewnie wielu z Was mnie zgani, bo przeciez liczy się pasja a nie zarobione pieniadze...tak tak ...

Koncze jedne studia, zaczelam drugie, bardziej praktyczne, ekonomie. Zawsze lubilam rysowac, ale nigdy nie traktowalam tego powaznie, az pewnego dnia zaswital mi w glowie ten pomysl, własciwie dlaczego nie?! Moze grafika, wzornictwo?
Pewnie teraz pojawią sie Ci, ktorzy szybko wybija mi to z glowy, bo przeciez takiej decyzji nie podejmuje sie od tak, trzeba ciezko pracowac, cwiczyc itd. No wlasnie, ale przy dwoch kierunkach, troche brak czasu, ale dla chcacego nic trudnego. Dlatego pytam : jak z praca po kierunkach artystycznych? Który wg was jest najbardziej "zyciowy"(nie tylko sztuka dla sztuki)? Szczerze mówiąc, mam juz troche dosc akademickiego systemu, dlatego szukalabym tez miejsca gdzie moge sie duzo nauczyc, glownie praktyka, jakies nowe techniki, gdzie ktos mnie moze zainspirowac. Mozecie mi cos doradzic? A moze w ogole nie powinnam sobie tym zawracac glowy?

Pa!

Offline

 

#2 2012-04-01 19:04:17

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Rysowanie sposobem na zycie?

Czemu nie?

Może być tylko problem, jeżeli wcześniej rysowałaś tylko takie ecie pecie i inne drobne rysunki dla siebie. Bo trochę już późno na znaczące podnoszenie poziomu i startowanie na jakieś graficzne studia. Ale dla chcącego nic trudnego. Ze wszystkich kierunków związanych z rysunkiem chyba wzornictwo lub architektura są najbardziej 'bezpieczne'. Zawsze możesz też celować w grafikę, projektowanie i projektować strony www, opakowania, grafikę użytkową. Co do innych dziedzin, czysto ilustracyjnych, czy malarstwa, to jest ciężko, trzeba być wybitnym, żeby utrzymywać się tylko z tego.
Z drugiej strony piszesz - już jedne studia skończyłaś, zaczęłaś drugie. Chcesz być wiecznym studentem i zaczynać z zupełnie nową dziedziną, w dodatku niepewną? :D Ale spoko, rozumiem, samą mnie czeka dość długa droga rozwoju.
Mam też jedno spostrzeżenie, mianowicie można pracować w 'rysunku' nie kończąc żadnej szkoły. Pomijam oczywiście kierunki łączące się z inżynierią, ale jako grafik, ilustrator nie trzeba kończyć szkoły. Wystarczy portfolio i samokształcenie, ja sama pracowałam jako ilustrator tuż po maturze, przed rozpoczęciem studiów.
Tak na prawdę dróg jest wiele. Trzeba sobie przemyśleć parę rzeczy, oceń, czy jesteś na tyle dobra. Bo na studiach nie nauczą Cię rysować, jedynie lekko nakierują, bez dobrej ręki nie uda się. Rysunku trzeba trochę łyknąć wcześniej. Przemyśl, co konkretnie wolałabyś robić, czy pracować jako wolny grafik, może ilustrator, może architekt? Dowiedz się, co oferują uczelnie w twojej okolicy - i startuj.

I nie wiem czemu założyłaś, że mamy Cię zganić, że chcesz zarabiać na rysunku, tu nie ma wolnych prawdziwych artystów, którzy żywią się energią duchową, przecież można rysować i na tym zarabiać :P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rysujemy.pun.pl