Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2012-08-25 10:23:19

Szpanerski

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-08-25
Posty: 2

problem z rysunkami

Witam. Od niedawna interesuję się mangą. Przeglądając rysunki i prace na deviantart starałem się narysować coś własnego, wzoroując się na znalezionych tam pracach. Jednak różnica miedzy moimi pracami a tamtymi jest taka, że moje wydają się być jakby "sztywne", bez życia?

Zaczynam od zrobienia szkicu, delikatnych lin wyznaczających zarys glowy, linei oczu itd. wiecie w czym rzecz. ale jakim ołowkiem to robić?

potem poprawiam wszystko ołówkiem B5. no i cieniowanie? nie za abrdzo wiem jakimi ołówkami się za to zabrać? najbardziej pdooba mi się cieniowanie w postaci ukośnych kresek...chyba

a wasze zdanie? co zrobić, aby moje prace miały w sobie więcej luzu?

http://img708.imageshack.us/img708/2360/twarze.jpg

Offline

 

#2 2012-08-25 13:10:30

 ramalooke

Rysownik

1583052
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-05-27
Posty: 139
WWW

Re: problem z rysunkami

Możliwe, że odpowiedź Ci się nie spodoba, ale taka jest prawda. Jedną z najgorszych rzeczy jaką możesz zrobić przy nauce rysowania jest kopiowanie stylu, bez znajomości podstaw. Jeśli chcesz dobrze rysować mangę, musisz paradoksalnie olać mangę na pewien czas i zacząć rysować z natury. Przede wszystkim studiować anatomię człowieka. Gdy już opanujesz tą wiedzę, dopiero zacznij aplikować ją do swojego stylu. Musisz najpierw poznać reguły by móc je łamać.
Rysuj codziennie, rysuj dużo. Kreska rozluźni Ci się z czasem, jak będziesz nabierał wprawy. Nie skupiaj się też na narzędziach. Prawda jest taka, że osoba potrafiąca rysować wyczaruje cuda przy pomocy chujowego długopisu kulkowego. Na początek wystarczy podstawowy ołówek 2b. Możesz też zaszaleć i wyposażyć się dodatkowo w miększe ołówki, ale bez przesady. Powyżej 4b według mnie nie ma co kupować. Mam nadzieję, że pomogłem ;p. Powodzenia


'If you don't make mistakes, you're not working on hard enough problems. And that's a big mistake.'

Blog
Twitter
DeviantArt

Offline

 

#3 2012-08-25 13:43:47

Szpanerski

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-08-25
Posty: 2

Re: problem z rysunkami

będę trenował Dzięki wielkie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jak zrobic ten efekt Opiekunowie zgod Kiara Advani o roli w "Don 3" wstrzymać komornika rozwód we wrocławiu