Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2013-08-25 20:04:22

 Pytalska

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-11-11
Posty: 82

Die Brücke

Czytając wydanie gazety Wielcy Malarze traktujące o Ekspresjonistach Niemieckich, wiele razy w trakcie tej lektury natknęłam się na nawiązanie do grupy Die Brücke.
To grupa niemiecka, dzięki której termin ekspresjonizm został poznany przez wielu. Bardzo lubię ten nurt, kiedy rozpoczynałam swoją przygodę ze sztuką, był moim ulubionym. Teraz również go preferuję, ale nie takk bardzo, jak inne.
Byli założyciele grupy, ale byli również artyści, co to z owym zgrupowaniem mieli wiele wspólnego, a mimo tego nie przynależeli do niej.
Ale dosyć tego monologu. Przejdę do zasadniczego pytania, od którego zadania, mam nadzieję, rozwinie się ciekawa dyskusja. Dla tych, co to znają te ugrupowanie dobrze bądź przeczytały jedynie nieco na ten temat. Ale nie tylko.

Czy dobrze się stało, że forma ekspresywna w dziełach plastycznych zaczęła się objawiać?
Ulubieni przedstawiciele tego nurtu i dlaczego?
Czy fakt, że artyści ci nie dbali o realizm, a jedynie ekspresję wyrażającą się na przykład we własnym patrzeniu na kształty i plamy barwne (groteskowe przedstawianie modelek tych artystów, których imion zapomniałam) jest dobre?

Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio przegrywania kaset vhs,minidv,hi8