Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#46 2012-05-08 17:27:14

 anka10334

Rysownik

41991171
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2011-11-25
Posty: 505
WWW

Re: Ulubiony malarz

Weroonika - Mają w sobie taką tajemniczość, wzbudzają swego rodzaju niepokój.

No i dodam od siebie, że mimo, że ASP jest niepotrzebne jednak potrzebna jest osoba (szczególnie kiedy zaczynamy), która wytknie nam błędy, poprawi nas - nie zawsze sami wszystko zauważamy.

Offline

 

#47 2012-05-09 10:56:15

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Ulubiony malarz

Od tego mamy internet XD

Ale pewnie z robotą w branży po ASP jest łatwiej. Bądź co bądź są to studia dla nielicznych, a nie jakieś socjologie, czy zarządzania, których jest multum. A potem po biedronkach takich pełno.

A czy rozwija, to nie wiem.
Pewnie pomaga w motywacji, bo tam trzeba malowac i tworzyc, więc dla niektórych są to plusy, dla innych minusy.

Tylko osobowości straszne z tego się wytwarzają. Snoby, snoby i jeszcze raz zapatrzone w siebie snoby.


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#48 2012-05-09 11:19:12

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Ulubiony malarz

Dzina napisał:

Ale pewnie z robotą w branży po ASP jest łatwiej. .

Dobry żarcik :D
Z robotą nie jest bynajmniej łatwiej, bo w tych branżach nikt nie patrzy na dyplomik, tylko na portfolio. A ogólnie co do pracy, to w tych kierunkach jest ciężko. Jedynie ludzie po wzornictwie, projektowaniu wnętrz mają jakieś całkiem realne i opłacalne szanse. Gorzej z ludźmi z grafiką, bo grafika warsztatowa już idzie lekko w odstawkę, trzeba się przerzucać na cyfrową. O malarstwie nie wspomnę - idąc tam trzeba mieć świadomość, że mogą być to stracone lata. Duszę Arthysty. Bo potem jak się nie wyrobisz jakoś i nie masz nazwiska to klapa. A nawet jeśli to klapa, bo mało kto dzisiaj kupuje obrazy.

Offline

 

#49 2012-05-09 11:27:42

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Ulubiony malarz

Dlatego też trzeba trafic z kierunkiem. Bo tu się zgadza, profile "ogólne", jak malarstwo, czy grafika mają mało sprecyzowane wymagania, których każdy amator może się nauczyc.
Ale jednak kształci się zawsze jakiś projektantów itd., jak sama wyżej wspomniałaś, więc wydaje mi się, że takim z robotą zawsze jest jakoś łatwiej.
Ale takie gadanie. Jak już chce się zarabiac, to trzeba miec to i znajomości, i gadane, ale przede wszystkim i tak szczęście.


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#50 2012-05-09 15:24:55

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Ulubiony malarz

anka10334 napisał:

No i dodam od siebie, że mimo, że ASP jest niepotrzebne jednak potrzebna jest osoba (szczególnie kiedy zaczynamy), która wytknie nam błędy, poprawi nas - nie zawsze sami wszystko zauważamy.

To też już chyba zależy od osobistych uzdolnień i siły przebicia. Siostra mojej koleżanki jest teraz na ASP. Próbowała się dostać trzy razy. I powiem szczerze, że jak porównuje jej rysunki i rysunki młodszych osób bez jakiegokolwiek "wykształcenia" w tej dziedzinie, to zaczynam mieć wątpliwości co do tego ASP i poziomu tam panującego. ;d


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#51 2012-05-09 16:01:29

 anka10334

Rysownik

41991171
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2011-11-25
Posty: 505
WWW

Re: Ulubiony malarz

Może dla świetnego spokoju ją przyjęli, albo widzieli w niej potencjał?
Kiedyś taka pani opowiadała mi, że na studia o jakimś kierunku plastycznym (nie asp) też przyjmowali czasami takich trochę gorszych, ale tacy się szybko poprawiali.

Offline

 

#52 2012-05-09 16:03:14

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Ulubiony malarz

Nie wiem jak to jest na ASP, może to tylko taki pojedynczy przypadek, nie wiadomo.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#53 2012-05-09 16:06:41

 anka10334

Rysownik

41991171
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2011-11-25
Posty: 505
WWW

Re: Ulubiony malarz

A widziałaś jej prace po tym jak ją przyjęto na ASP, czy dopiero w chwili gdy ją przyjęto? Dla niektórych fakt, ze ktoś od nich coś wymaga jest swego rodzaju motywacją.

Offline

 

#54 2012-05-09 16:07:54

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Ulubiony malarz

Nie widziałam jej prac przed przyjęciem więc jest możliwe, że zrobiła postęp ;3


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#55 2012-05-09 16:22:03

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Ulubiony malarz

A w jakim mieście to jest?
Bo to też ma znaczenie xd
Są uczelnie o wyższych wymaganiach i o niższych, ale jeśli chodzi o tę tematykę to ja sama nie mam w tym większego rozeznania.


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#56 2012-05-09 20:05:02

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Ulubiony malarz

U mnie w Krakowie Ale słyszałam, że krakowskie ASP dość dobry poziom reprezentuje.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#57 2012-05-09 20:15:20

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Ulubiony malarz

Jakby ktoś bardziej interesował się tematem, to by wiedział, że ludzie na ASP często super poziomu nie mają :P
To nie jest tak, że na ASP przyjmują osoby, które już super rysują, portrety, martwe, staratata. Na ASP patrzą na ciebie przede wszystkim przez pryzmat tego, jak u nich możesz się rozwinąć i wykreować swój indywidualny styl. Często biorą osoby, które w jakiś sposób spodobały im się swoim stylem, malują odpowiednie rzeczy. Często nie dostają się osoby rysujące poprawnie, dobrze, bo według nich nie ma w co inwestować, bo takich jest dużo, styl jest wtórny i po co kolejny. Często biorą osoby niedouczone, bo wiedzą, że mogą ich ukierunkować i 'wyrzeźbić'.
ASP to nie jest wyznacznik czy umiesz rysować, czy nie. Tam są zupełnie inne standardy, niż te, co my sobie zakładamy, niż nasze subiektywne oceny, kto potrafi, kto nie.

Offline

 

#58 2012-05-09 21:17:16

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Ulubiony malarz

Czyli krótko mówiąc, trzeba trafić w gust egzaminatorów. Dlatego moim zdaniem, ASP to nie jest najlepsze rozwiązanie.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#59 2012-05-28 08:51:01

 ramalooke

Rysownik

1583052
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-05-27
Posty: 139
WWW

Re: Ulubiony malarz

Wracając do tematu. Podobnie jak trudno wskazać 'ulubioną kapelę', tak mnie trudno podać ulubionego malarza. Wszyscy starzy mistrzowie z definicji wymiatają. Także podniecam się każdym z osobna. Ostatnio jaram się Alphonsem Mucha i  Gladysem Nelsonem Smithem. Skłamie jednak jeśli nie powiem, że preferuje mistrzów rosyjskich. Mają ten klimat i generalnie wymiatają ;D. Paul Mihajlovich,  Ivan Ivanovich Shishkin, Ivan Nikolaevich, Ilya, Ilya Repin i wielu innych. Polecam


'If you don't make mistakes, you're not working on hard enough problems. And that's a big mistake.'

Blog
Twitter
DeviantArt

Offline

 

#60 2012-05-28 11:00:05

 Wish69

NZ i ADP

12442293
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 1334

Re: Ulubiony malarz

Z klasyków najbardziej przemawia do mnie Vermeer za klimacik w pracach. Taki spokój, fajna kompozycja. No i Caravaggio Muchę też lubię, kupiłem jakiś czas temu album z jego twórczością. Z tego co widzę sporo osób się nim inspiruje. Jest koleś, który rysuje w ten sposób postacie z Marvela (tylko nazwisko mi wyleciało).

Co do ASP - jak przeglądam większość prac na swoim kierunki (nie ASP, ale też wydział sztuki, taki niższej kategorii) to ludzie też nie mają czasem zielonego pojęcia o malowaniu, kompozycji i światłocieniu. A zaliczają kolejne lata. Ogólnie to trochę ściema jest i jedyne co faktycznie trzyma poziom to zajęcia z fotografii, więc jest nadzieja, że chociaż kalendarze będę mógł projektować

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
AI TS2 Space usuwanie adblue case