Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2010-08-12 19:49:54

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Burza mózgów

Dobra, nie mam pojęcia, gdzie to wstawić, dam w offtop, jako z bezpieczniejszych działów na takie głupoty:P
Jako, że nie jeden raz prosiłam o pomoc i zawsze chętnie pomagaliście, znów to uczynię.

Dostałam niezłą szansę, ale jako nie siedzę w tym biznesie, chciałam zapytać potencjalnych konsumentów.
Chodzi o książki, a dokładniej o okładki.

Więc - jeżeli nie znacie tytułu, zazwyczaj część z Was sugeruje się okładką. Często sama ilustracja przyciąga wzrok.
Jakie przyciągają Wasz?
Jakie okładki lubicie - kolorowe, monochromatyczne, ze zdjęciem, czy rysunkiem? Co Wam się podoba? Może jakieś przykłady?
Jak okładka zachęci Was do kupna?

Mam zaprojektować okładkę, domyślnie traktuje to jako digitalową ilustrację i raczej wbijam w ten rodzaj medii.
Książka w skrócie jest o nastolatce, która zostaje odrzucona, jest smutna, osamotniona, nie kochają jej rodzice itp., ma potem problemy psychiczne.
Macie jakiś pomysł, by to sprzedać?
Sama mam parę koncepcji, ale fajnie było by przeczytać, jak Wy to widzicie.
Wg mnie ilustracja taka powinna być jakby graficzną interpretacją treści książki.

Offline

 

#2 2010-08-12 20:39:05

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Burza mózgów

Co do pierwszej części: nie lubię zdjęć na okładkach. Nie lubię, kiedy umieszcza się na nich konkretną scenę z książki oraz kiedy mają za dużo szczegółów. Okładka powinna być czytelna moim zdaniem, tytuł jest najważniejszy, zaraz po nim nazwisko autora. Najbardziej lubię okładki minimalistyczne (nowe wydanie "Amerykańskich bogów" na przykład).

Poza tym gratuluję takiej fuchy, naprawdę fajna sprawa choćby ze względu na to, że można się sprawdzić.

Koncepcje? Może najpierw wszystkie rozrysuj, a wtedy dobrze im się przyjrzysz? Ja tam widzę dziewczynę ze zwieszoną głową na samym środku, lekko rozmazaną.

Dasz nam znać, jak już trafi do druku?

Offline

 

#3 2010-08-12 20:44:49

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Burza mózgów

Pewnie, że dam znać Chociaż nie wiem, czy one w ogóle wychodzą poza dolny Śląsk :P

Offline

 

#4 2010-08-12 20:50:06

 sadako

Rysownik

12951434
Skąd: WRock xD
Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 514

Re: Burza mózgów

Ja tak samo,nie lubię zdjęć na okładkach.Podoba m się nawiązanie okładki do samego tytułu,np. Ania z Zielonego Wzgórza-stoi sobie dziewczynka, a za nią wzgórze, zielone oczywiście Zielone drzwi-Na okładce widnieją zielone drzwi.
Ważne też dla mnie jest to,żeby tytuł i autor byli widoczni.Wkurza mnie, jak litery zlewają albo gubią się w rysunku / zdjęciu na okładce.

Pomysł Kiri jest świetny.Ja bym dodała,że dziewczyna powinna być cała ubrana na czarno-nie emo czy gotka, po prostu czarne ciuchy.I szare tło.


"Tam,gdzie nie ma przejścia...sami je sobie robimy!"

Offline

 

#5 2010-08-12 20:58:10

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Burza mózgów

To by nawet pasowało
Mam i tak przygotować parę projektów, więc na bank to wykorzystam

Offline

 

#6 2010-08-12 21:02:11

Joa

Zmora

Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 2991

Re: Burza mózgów

Wiesz opcji może być dużo. Np. zbliżenie na twarz dziewczynki niby wesołej, ale o smutnych oczach, postać odwrócona tyłem, brudne ściany.


I ja o wiele bardziej lubię rysunki niż zdjęcia. Rysunek ma większe pole do pokazania ekspresji, emocji poprzez np. chaotyczne kreski.

Offline

 

#7 2010-08-13 14:32:03

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Burza mózgów

Także preferuję rysunki, masz szczęście, bo twój styl pasuje mi do fabuły książki, taka kreska przyciąga nastolatki. Mogłabyś podkreślić jeden element, np. czarno-białe, szare tło, dziewczyna stoi tyłem i ma na sobie zielony sweter, który tworzy kontrast barw.

Offline

 

#8 2010-08-13 14:56:20

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Burza mózgów

Książka jest skierowana do nastolatek, a że te nasze nastolatki nie lubią filozofować i doszukiwać się jakiś głębszych przemyśleń w okładkach książki to raczej niech to nie będzie za bardzo skomplikowany rysunek.


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#9 2010-08-13 19:16:22

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Burza mózgów

ma cieszyć oko rozumiem.

Offline

 

#10 2010-08-13 20:20:01

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Burza mózgów

O to przecież właśnie chodzi : D

Offline

 

#11 2010-08-13 21:30:16

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: Burza mózgów

wg. mnie okładka powinna przyciągać tym że po spojrzeniu na nią dokładnie domyślasz sie czego książka dotyczy...a samotność kojarzy sie pewnie z ciemnymi barwami i małą ilością detali, samotność=pustka. np czarna okładka z białą plamą lub rozmazaną sylwetką postaci. albo samotność morze kojarzyć sie z jakimś odległym, odludnionym miejscem (kosmos, toń oceanu, pustynia)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rysujemy.pun.pl