Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

  • Index
  •  » Manga
  •  » Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

#46 2009-10-08 18:12:47

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

Jeśli patrzeć na same nosy, to styl naprawdę mają przyzwoity, jednak...
U Pani Masary nie mogę ścierpnąć tych dużych ust ;p
To po prostu pod mój styl nie podchodzi.

Ale jak sama to ujęłaś - każdy ma swój gust, i właśnie tego swojego powienien się trzymać
Dzięki temu świat mangi nie jest taki szablonowi, jak się niektórym wydaje ^_^


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#47 2009-10-08 18:29:38

 sadako

Rysownik

12951434
Skąd: WRock xD
Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 514

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

a nie jest? :O
ja przez ałe swoje krótkie i nudne życie myślałam,że tak  "


"Tam,gdzie nie ma przejścia...sami je sobie robimy!"

Offline

 

#48 2010-08-10 20:58:00

 JJxenon

Rysownik

Call me!
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 56

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

Jak dla mnie to najważniejszą wartością w mandze jest takie przedstawienie postaci by jak to się mówi " powalała tłumy " . Chodzi o przekaz nie tylko fizyczny ale też ekspresję naszego dziełka . A tak od siebie to to co lubię rysować w tym stylu to wszelkiego rodzaju kobiece kostiumy i dodatki , włosy , twarze , i proporcje . Dochodzi jeszcze przemyślane otoczenie do każdej pracy , aby jakoś się to z sobą zgrywało . No i oczywiście cieniowanie .

Ostatnio edytowany przez JJxenon (2010-08-10 21:07:09)

Offline

 

#49 2011-05-04 23:10:43

 sadako

Rysownik

12951434
Skąd: WRock xD
Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 514

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

wiecie, na co jeszcze wpadłam? włoski oczka, wszystko fajnie, ale w momencie, kiedy nie umiemy narysować postaci w jakiejś dynamicznej pozie, to klapa :/
Bo, przyznajcie sami, lepiej wygląda
to
niż to.
Także dynamika no i jakieś ciekawe perspektywy, z dołu, z góry, z prawego górnego rogu, czy coś. a nie tylko półprofile (tak, jak u mnie )

przepraszam za jakość obrazków, ale mój skaner Alois mnie nie lubi :<


"Tam,gdzie nie ma przejścia...sami je sobie robimy!"

Offline

 

#50 2011-05-05 18:41:08

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

Dla mnie ważna jest przede wszystkim kreatywność i szczegóły.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#51 2012-01-31 18:17:19

Ibu-chan

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-01-31
Posty: 13

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

Oczywiście podpisuję się pod wypowiedzią panią nade mną. Wyobraźnia - bez tego nic nie zdziałasz. Proporcja jest ważna. Możesz eksperymentować ale pamiętaj żeby zachować prawidłową anatomię. Myśl moralnie podczas rysowania, jeżeli nie wiesz jak coś narysować stań przed lustrem, "podotykaj się" (Bez skojarzeń, błagam), powyginaj, czy coś. To na prawdę pomaga, stosuję tą chytra technikę podczas rysowania dłoni :P
Co do szczegółów - wszystko zależy od Twojego stylu, który z upływem czasu się sam ułoży. Ale żeby ten styl powstał musisz dużo trenować, co pewnie powie Ci każdy, ale jeden raz w tą czy w tą, jeden pies. Więc widzisz, dużo rysuj, ble ble. Determinacja - bez tego nie dasz rady, lenistwo jest zbyt silne, uwierz
Na początku jest z górki, potem jednak widzisz, że są osoby, które robią to o niebo lepiej od Ciebie. To cie cholernie demotywuje (Wiem, to dosyć z życia wzięte), ale jest druga strona metalu. Widząc osobę robiącą coś lepiej, nie mów, że nie dasz rady tak się nauczyć. Rusz szanowne cztery litery i weź się do roboty. Zamiast wmawiać sobie, że nie dasz rady pomyśl, że kiedyś będziesz rysować lepiej niż to nikczemne stworzenie.
W rysowaniu są takie "etapy", przynajmniej w pewnym tego słowa znaczeniu i nie mam bladego pojęcia cy każdy tak ma. Ale jestem pewna, że nie jestem pod tym względem sama.
Na początku nie przejmuj się szczegółami (Najtrudniejsze jest cieniowanie, włosy, fałdki na ubraniach i oczywiście - dłonie).
Na początku, pełna determinacja - "chcę się nauczyć rysować mangę, ponieważ oglądam anime i to jest fajne i wgl, nyaaan~~", bardzo dobrze, jednak jak już mówiłam ta automotywacja z czasem opada i zaczynamy nabywać  kompleksów niższości względem innych. Jednak kiedy widzimy swoje postępy zaczynamy nabierać odwagi. Ale żeby te postępy było widać musimy przebrnąć przez drugi, jeden z trudniejszych etapów.
Kiedy zaczniesz już ogarniać anatomię, i powoli wyrabiać własny styl to już leci z górki :P
Mam nadzieje, że moje wywody chociaż trochę pomogły ;_;

Ostatnio edytowany przez Ibu-chan (2012-01-31 18:20:41)


"Marzenie, które się spełnia, nie jest prawdziwym marzeniem." ~ Hagane no Renkinjutsushi

Offline

 

#52 2012-01-31 20:51:59

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

'Etapy', o których wspomniałaś, mają bardzo ładną nazwę - Faza Plateau. Występuje ona w większości dziedzinach, nie tylko w rysowaniu

Offline

 

#53 2012-01-31 22:19:57

Ibu-chan

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-01-31
Posty: 13

Re: Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

Huh. Lajcik, nawet nie wiedziałam XDDD Czuję się poinformowana. / Wybaczcie spam.


"Marzenie, które się spełnia, nie jest prawdziwym marzeniem." ~ Hagane no Renkinjutsushi

Offline

 
  • Index
  •  » Manga
  •  » Co jest ważne przy rysowaniu mangi?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Tanie szambo betonowe Świdnica Hotele Meksyk