Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#76 2010-07-07 10:55:11

 Wish69

NZ i ADP

12442293
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 1334

Re: Cieniowanie

Sky ma rację;) Zresztą sam kłóciłem się (dosłownie) z panią prowadzącą rysunek odręczny, że niby czemu, co w rozcieraniu złego,  a że rozcierać wolno itp. Ona bardziej lub mniej cierpliwie, powtarzała, że to jest "brudzenie papieru" a nie rysowanie. Cóż, patrząc z perspektywy czasu, muszę przyznać jej rację

Offline

 

#77 2010-08-11 11:43:04

 JJxenon

Rysownik

Call me!
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 56

Re: Cieniowanie

Twoja Pani ma rację . Rozcieranie ołówka to tak naprawdę ułatwianie sobie tylko roboty , w efekcie uzyskasz odpowiedni efekt ale niczego się nie nauczysz . Gdy cieniujesz tradycyjnie i delikatnie rozprowadzasz smugi ołówkiem to ćwiczysz nacisk swojej ręki a przez to wyrabiasz w sobie tą lekkość , która potem cię cieszy jak widzisz że np. nie zrobiłeś ani jednej rysy ołówkiem na twarzy ( efekt żyletki ) . Ja powiem że kiedyś rozcierałem ołówek aż do pracy Imari Kurumi gdzie już powstała ona tylko bez rozcierania wacikami czy innymi przyborami które się do tego stosuje . Ale rozcieranie ma jeszcze jedną wadę : jak nieumiejętnie to zrobisz to powstanie efekt ziarnistości i nasza praca straci niestety na jakości . Więc jeśli zależy Ci na rozwijaniu swojej lekkości cieni to nie polecam żadnego rozcierania a sumiennie i dokładnie robić to co opisałem . Więcej się przez to nauczysz a i satysfakcja większa że zrobiłeś to tylko za pomocą własnej ręki i ołówka a nie z pomocami

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs berlin-hotel Lodging Altwarp Hotely Gambie Hotele Niemcy