Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2012-03-25 18:58:20

xrn

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 6

Logotyp

Witam

Mam na imię Marcin. Jestem młodym informatykiem, który próbuje również swoich sił w grafice komputerowej. Jestem osobą niezwykle zawziętą. Od ponad roku przygotowuje stronę internetową, którą niedawno otworzyłem. Możecie ją znaleźć pod tym adresem. http://www.tera-europe.info nie jest ona może najpiękniejsza jednak po setkach godzin spędzonych nad kodem i grafiką wydaje się mi że jest nie najgorsza, zresztą oceńcie to sami.

Piszę do was z prośbą. Jak już wspominałem czasami robię coś przy grafice komputerowej. Raz wychodzi mi to lepiej raz gorzej jednak od samego początku mam niezwykłe problemy z logami i logotypami, moja wyobraźnia w tej właśnie dziedzinie jest zupełnie pusta. Spędziłem wiele godzin nad dziesiątkami projektów loga i logotypu dla tera-europe.info jednak nie były one nawet przeciętne. Jest to forum osób kreatywnych. Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jako, że jak już mówiłem jestem osobą upartą i dokładną chciałbym rozwijać to co zrobiłem, możliwe nawet że drukować podkoszulki czy plakaty z tym logiem. Czy były by osoby chętne mi pomóc w rozwoju mojego projektu, dzieła ? Chodzi o narysowanie na kartce napisu Tera-europe.info w formie loga i ewentualnie jeżeli osoba była by aż tak kreatywna samego logotypu (znaczka jak np kółeczko 2 kolorowe w pepsi). Ponieważ, stronę robię jako rozwijanie moich zainteresowań, jako moją pasję i jestem dopiero uczniem nie posiadam żadnych funduszy na ten cel jednak mogę się odwdzięczyć jeżeli ktoś uzna to za stosowne pomagając zmienić wygląd tego forum lub innej wybranej strony. ( Świadczę pomocną dłoń jeżeli chodzi o użytkową grafikę komputerową, html, css, php, jquery).

Dodam jeszcze może, że strona ma na celu zrzeszać miłośników nowej gry która wyjdzie w maju. To jest oficjalna nazwa i logo gry http://obsoletegamer.com/wp-content/upl … A-logo.jpg - chciałbym o ile mogę być aż tak zuchwały prosić żeby słowo tera było identyczne jak tutaj ewentualnie żeby całość nawiązywała do tego stylu. Gdyż zależy mi aby każdy gracz gdy zobaczy moje logo wiedział z czym ma do czynienia.

P.S Gdyby ktoś potrzebował się skontaktować przez gadu - 8207852

Za wszystkie prace z góry serdecznie dziękuję.

Ostatnio edytowany przez xrn (2012-03-25 19:42:47)

Offline

 

#2 2012-03-26 21:10:37

 COla013

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 90

Re: Logotyp

: ) spoko spoko ^^, może Ci coś pomogę w wolnym czasie i coś potworzę, ale nie obiecuję rewelacji bo aż tak kreatywna nie jestem. Sama mam akurat zamiar zagrać sobie w tą gierkę, podobają mi się takie klimaty i grafika. Niestety nie stac mnie na globala, więc czekam z niecierpliwością na priva . pozdrawiam.
ps. fajna stronka


Zapraszamy na największe forum motoryzacyjne w sieci.

Offline

 

#3 2012-03-26 21:55:34

xrn

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 6

Re: Logotyp

Miło mi a już myślałem, że nie znajdę tutaj pomocy. Każdy pomysł się liczy - wciąż zachęcam innych użytkowników, i czekam z niecierpliwością na pierwsze projekty !

Offline

 

#4 2012-03-26 22:16:17

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Logotyp

xrn napisał:

(...)możliwe nawet że drukować podkoszulki czy plakaty z tym logiem.

Ja mam pytanie co do tego, skoro chcesz kiedyś tam przenosić logo na plakaty czy koszulki, to jak to będzie się miało do praw majątkowych autora? Koszulki i plakaty darmowe raczej nie będą, czy grafik więc dostanie swoją zapłatę? Wiesz, nie neguje pomysłu, bo od razu jasno stawiasz sprawę, że liczysz na pomoc charytatywną, ale jednocześnie chyba to zobowiązuję też Ciebie do nie pobierania zysków z projektu.
Co do samego logo, wiem, że to Twoja wizja, ale wg mnie strona fanowska jakiejś gry specjalnego logo nie potrzebuje - wszakże stanowi jakby integralną część z oryginalnym produktem, jest kojarzona wizualnie, więc po co wymyślać zupełnie nowy wizerunek? Jak dla mnie obecne jest ok. Chyba, że chcesz nawiązać bardziej do typografii loga gry, wg mnie wystarczy po prostu nadać czcionce styl oryginalnego produktu, trochę zabawy w wektorach na podstawie podobnej czcionki.
Trochę dygresji, ale jestem po prostu ciekawa. Swoją drogą strona wygląda przyjemnie, jak na czysto amatorskie mierzenie się z kodem i grafiką.

Offline

 

#5 2012-03-26 22:28:30

xrn

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 6

Re: Logotyp

Sky, myślałem, że padnie to pytanie. Strona dopiero ruszyła bodajże ma 6 użytkowników. Jestem marzycielem może w przyszłości Tera okaże się wielką grą a na mojej stronie wyląduje setki tysięcy userów, a ja będę miał już zarost na brodzie i będzie mnie stać wydrukować podkoszulki, dlatego nie mówię, że nie. Co wtedy ? Hmm nie myślałem o tym głębiej - ale ja może jako osoba utrzymywana jeszcze przez rodziców nie podchodzę do wszystkiego z nastawieniem "muszę zarobić" osoby udzielające się na tym forum są naprawdę świetnymi grafikami i może znajdzie się osoba która narysuje coś od tak - porostu bo ma pomysł, bo poczuje chęć dołożenia 5 groszy do mojego projektu. A sama koncepcja loga - hmmm tak jak mówiłem jestem uparty jak sobie coś wymyślę dożę do tego choćby nie wiem co, uwierz mi że nie walczę z tym logiem ani tydzień ani miesiąc, każdy inny człowiek by sobie odpuścił lecz nie ja. Montuje czasami filmy, jeżeli gra okazała by się hitem, chciałbym też spróbować z tego loga zrobić "intro" coś na kształt reklamy firmy, studia na początku filmu - i umieszczać go w każdym video aby się promować. Tak jak mówię, jeżeli ktoś ma wizję, czas i chęci był bym niezwykle zobowiązany - a dla osoby rysującej może to jakiś nowy typ wyzwania ? Narysować logo dla społeczności graczy ? Wszystko zależy od tego jak wy do tego podejdziecie czy z takim uśmiechem jak ja czy wręcz przeciwnie, choć wy w przeciwieństwie do mnie musicie martwić się co włożyć do lodówki lub czym zatankować auto.

P.S tak mi teraz wpadło do głowy - jak wydrukuję podkoszulki, jak moja strona okaże się aż takim hitem to pierwszy egzemplarz dostanie Twórca loga :P

Offline

 

#6 2012-03-26 22:37:41

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Logotyp

No tak, wiadomo, zajawka w młodości i tak dalej. Ale. Wciąż nie do końca podoba mi się Twoje podejście. Jeżeli gra jednak okaże się sukcesem, będziesz miał zarost, a na stronie tysiące userów i koszulki/plakaty/inne gadżety będą się sprzedawać, a ty na nich zarabiać, to czemu jednak nie odpalić czegoś grafikowi? Pasja to czasem trochę za mało. Szczególnie w dzisiejszych czasach. Oczywiście są osoby, które nie muszą się utrzymywać, nie są profesjonalistami i nie będzie dla nich to problem. Ale spodziewaj się, że jednocześnie poziom loga nie będzie profesjonalny. To, że sam nie zarabiasz nie zwalnia z obowiązku myślenia o zapłacie komuś za wykonaną pracę, szczególnie, jeżeli planujesz komercyjne wykorzystywanie. Pan z drukarni nie wydrukuje też za darmo koszulki, bo to jego pasja. Pani z warzywniaka nie da za darmo marchewki, mimo tego, że lubi ją hodować.
Moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie po prostu pisemna umowa, która zakładałaby, że w razie komercyjnego sukcesu i wykorzystania logotypu, część zysków szła do pomysłodawcy loga. I ty będziesz zabezpieczony w razie niewypału, a i druga strona nie poczuje się wykorzystana.  A co do koszulki za darmo... :D Co innego, jakby wszyscy userzy za nią nie płacili/płacili jedynie za koszty wydruku, bez marży dla Ciebie.

Swoją drogą, taki przykład - firma zleca wykonanie szablonu strony, za darmo, jednocześnie sama sprzedawałyby go po drobnych modyfikacjach innym. Zgodziłbyś się?
Samej idei nie neguje - kto szuka nie błądzi :P Może znajdzie się początkująca osoba, która jest fanem gry i chciałaby coś zrobić dla serwisu. Po prostu tak mówię na przyszłość, skoro jesteś studentem informatyki, kręci cię programowanie i grafika web, to po prostu będziesz miał kontakt z takimi sytuacjami częściej. A mnie szlag trafia, jak za ilustrację proponują mi grosze, bo zaraz mają 10 innych osób, które zrobią to nawet za darmo. Nie zważając na poziom. Albo proponują grosze i oczekują nie wiadomo czego, plus dodatkowych umiejętności np. składania do druku :P

Ostatnio edytowany przez Sky (2012-03-26 22:43:54)

Offline

 

#7 2012-03-26 22:56:30

xrn

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 6

Re: Logotyp

No dobrze - ja poruszyłem temat koszulek itd żeby wczuć się o jakie logo mi chodzi, ale w sumie masz rację. Tylko popatrz, ja nie powiem że zapłacę grafikowi - choć wiem że mu się należy 100zł, bo najzwyczajniej nie stać mnie. Jednak sam wielokrotnie pomagałem ludziom przy stronach za tak zwany uśmiech i do dzisiaj utrzymuje z wieloma kontakt, a nie jedna w jakiś sposób się mi zrekompensowała.

Sky napisałem ten topic, żeby osoby które poczują wewnętrzną "zajawkę", " a weżnę i coś podszkicuję - tak na farta" pomogły mi w moich dążeniach. Ja wiem, że świat jest beznadziejny i Tusk podniesie za niedługo podatek na 25% - ale dzisiaj nie zapłacę, najzwyczajniej mnie nie stać.  Jedynym wyjściem jest umowa w której był by zawarty wpis że w razie próby wykorzystania loga komercyjnie muszę je uprzednio wykupić do tego właśnie celu. Jednak nie wiem jak to nazwać - możecie się śmiać ze jestem egoistą, i pisze pod własny interes. Jednak gdzie tutaj zwykła ludzka pomoc, zwykły ludzki uśmiech ?

Robimy trochę off top. Sky widzę ze masz własne www, może pomogę Ci trochę upiększyć tą stronę w zamian. Nie wiem nie chce nikogo namawiać - chcesz mi pomóc zapraszam Choć świetnie rozumiem Sky o co Ci chodzi

Ostatnio edytowany przez xrn (2012-03-26 22:57:34)

Offline

 

#8 2012-03-26 23:04:50

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Logotyp

No ok, po prostu wtrącam swoje przysłowiowe grosze, bo to temat rzeka, jakieś swoje zdanie na ten temat mam. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Doceniam to, że jasno określiłeś zasady i pewnie kogoś znajdziesz. Ja logotypów nie robię, a co do mojej strony, to blogspot, tam wiele nie można. Tylko jeszcze dwie uwagi :D

ylko popatrz, ja nie powiem że zapłacę grafikowi - choć wiem że mu się należy 100zł, bo najzwyczajniej nie stać mnie.

100 zł to dolna granica, za tyle sprzedają się ludzie z allegro. Porządne loga to i koszta setek, a nawet tysięcy - ale akurat w tym przypadku to chyba nie ta kategoria.

Jedynym wyjściem jest umowa w której był by zawarty wpis że w razie próby wykorzystania loga komercyjnie muszę je uprzednio wykupić do tego właśnie celu. Jednak nie wiem jak to nazwać - możecie się śmiać ze jestem egoistą, i pisze pod własny interes. Jednak gdzie tutaj zwykła ludzka pomoc, zwykły ludzki uśmiech ?

Ludzka życzliwość jest jak najbardziej pożądana i spotykana, jednak chyba się kończy, jeżeli ktoś chce na niej zarabiać. Trochę głupio, ktoś robi coś dla Ciebie za darmo, a ty potem to sprzedajesz z zyskiem. Ja czułabym się oszukana.

Ale, koniec już tej wymiany zdań. Jasno określiłeś zasady współpracy, każdy wie, na co się pisze, nie ma wątpliwości i osoba porywająca się na to nie powinna czuć się oszukana. Powodzenia.

Ostatnio edytowany przez Sky (2012-03-26 23:06:00)

Offline

 

#9 2012-03-27 21:11:11

 COla013

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 90

Re: Logotyp

no tak, Sky ma całkowitą rację . Ja się na to pisze ale uprzedzam, że nie jestem jakimś wielkim rysownikiem zresztą nie rysuję zbyt wiele. Tablet jeszcze mi się zrąbał ale może sobie jakoś naprawię... W każdym razie nie jestem jakimś fenomenem ale może troszkę pomogę i podrzucę jakiś pomysł, ogólnie mam już wizję wystarczy tylko nabazgrać. Dołujące jest to, że w wyobraźni jest tak, że się widzi lepiej a jak sie już naszkicuje to daleko pracy do wizji ^^...


Zapraszamy na największe forum motoryzacyjne w sieci.

Offline

 

#10 2012-03-27 23:01:12

xrn

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 6

Re: Logotyp

COla013 taka dola grafika Byłbym wdzięczny nawet za najmniejsze pomysły

Offline

 

#11 2012-03-29 22:00:13

 COla013

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 90

Re: Logotyp

W piątek coś spróbuję ziścić, sobotę i niedzielę .


Zapraszamy na największe forum motoryzacyjne w sieci.

Offline

 

#12 2012-04-02 21:34:46

xrn

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-03-25
Posty: 6

Re: Logotyp

I jak tam nikomu nie udało się nic narysować ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nerko.pl/ https://www.ehotelsreviews.com