Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2012-04-27 17:24:48

Madziulaxd

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 3

Rysowanie :)

Siema Ogólnie lubię rysować a jak mam wybrać nauka albo rysowanie wybieram rysowanie :P A wy

Zapraszam do zobaczenia tych stron internetowych  na dole tam mam rysunki

http://madziulaxd.deviantart.com/ <- zapraszam na moją stronę
http://www.gimnostrowy.szkolnastrona.pl … g=zt,48,54 <- tu są nie które zapraszam

Offline

 

#2 2012-04-27 18:58:07

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Rysowanie :)

Ehm..Witaj. Trochę nie ten dział, ale to już zadanie moderatorów.

Co ja Ci mogę powiedzieć...niektóre prace stoją na takiej jakby granicy między rysunkiem realistycznym, a mangą/komiksem czy czymś tam jeszcze. Musisz popracować nad cieniowaniem, mam nie miłe wrażenie, że rozmazujesz ołówek...nie wolno! Komiksowe prace mają gdzieniegdzie usterki w anatomii. Moja rada dla Ciebie brzmi: na razie zostaw komiksy i tego typu komiksowe rysunki, poćwicz podstawy. Rysuj coś co widzisz dookoła, poćwiczysz cieniowanie itp. Nie wiem ile masz lat, ale tak na mój gust to pewnie coś koło 13 lub 14, więc masz jeszcze "prawo" do takich błędów. Ćwicz, a z czasem zobaczysz pierwsze efekty.


Kurde mam wrażenie, że ten post się kompletnie kupy nie trzyma.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#3 2012-04-27 19:07:42

Madziulaxd

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 3

Re: Rysowanie :)

Powiem tak mam 14 prawie 15 lat prawie zgadłaś ... właśnie na razie nie rysuje mangi próbuje robić portrety kiepsko mi wychodzi będziesz mogła je zobaczyć w poniedziałek na stronie szkolnej Jak jeszcze masz jakieś rady do mnie to pisz śmiało

Offline

 

#4 2012-04-27 20:29:52

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Rysowanie :)

Zobaczę portrety to chętnie Ci napiszę to co myślę. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy: Twoje (z resztą nie tylko Twoje) problemy z anatomią mogą wynikać z niestosowania zasady "od ogółu do szczegółu". Tzn. mam wrażenie, że rysując za bardzo skupiasz się np. na włosach, twarzy, a zaniedbujesz resztę. Rysunek powinien w każdym momencie wyglądać na skończony. Wtedy będzie Ci łatwiej "ogarnąć" całość. Zacznij od rysowania samych ludzkich sylwetek, bez szczegółów twarzy, rób szybkie szkice. Możesz prosić o pozowanie koleżanki, członków rodziny, możesz spróbować dyskretnie szkicować ludzi w autobusie na przystanku itp. W ten sposób nauczysz się szybko zauważać najważniejsze cechy, nie będziesz miała czasu by skupiać się na niepotrzebnych szczegółach. www.posemaniacs.com zajrzyj tu gdy nikt nie będzie chciał Ci pozować, sama nie będziesz miała siły stać przed lustrem, a na polu będzie zimno i ciemno.

To są tylko moje wskazówki i sugestie, ale nie musisz się ich sztywno trzymać. Poczekaj chwilę, pare osób odwiedzi Twój wątek, skomentuje i skonfrontujesz wypowiedzi innych użytkowników z moją.
A na razie zachęcam do poodwiedzania innych działów/wątków i czynnego udziału w życiu forum.


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

#5 2012-07-06 15:08:41

 Survie

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 12

Re: Rysowanie :)

Zobaczę portrety to chętnie Ci napiszę to co myślę. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy: Twoje (z resztą nie tylko Twoje) problemy z anatomią mogą wynikać z niestosowania zasady "od ogółu do szczegółu"


Zgadzam się całkowicie Ze mną było tak samo, ale gdy zaczęłam skupiać się na ogóle pracy, a nie na szczegółach, wiele sie poprawiło

Offline

 

#6 2012-07-14 18:14:06

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Rysowanie :)

No bo właściwie o to chodzi, żeby rysunek wydawał się być skończony w każdym momencie pracy. Tego typu szkicowanie bardzo dobrze opisuje Robin Hazlewood w swojej książce "Kurs rysunku artystycznego". Nie działa mi skaner, ale jak naprawię to postaram się zeskanować. O ile Madziulaxd w ogóle planuje jeszcze tu zajrzeć kiedykolwiek ;d


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
KomĂĄrno ĹželezobetónovĂŠ nĂĄdrĹže pojemniki mapa Κρατήσεις δωματίων Κασσιόπη https://www.hotels-world.pl/