Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2012-05-16 14:15:00

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Podkreślanie wieku

Czołem buraczki.
Miał ktoś z Was doświadczenie w rysowaniu tej samej postaci w różnych "fazach" wiekowych?
Macie jakieś pomysły na podkreślanie rysów u osób starzejących się, jak i odmładzania ich? Wydaje mi się, że to jedna z trudniejszych form rysowania, gdyż wymaga naprawdę zaznajomienia się z anatomią twarzy. I chyba mało kto z nas przynajmniej tu obecnych to próbował.
Jeśli coś ćwiczyliście w tej kwestii, podzielcie się (zarówno pracami jak i poradami)! :>


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#2 2012-05-16 14:47:17

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Podkreślanie wieku

Przede wszystkim proporcje twarzy. Zmieniają się z wiekiem. Potem oczy, wokół nich najszybciej zbierają się zmarszczki. Inne wrażliwe na tworzenie się zmarszczek mimicznych miejsca, takie jak czoło, kąciki ust. Nos rośnie całe życie :D Też ważne. Elastyczność skóry, z wiekiem traci się kontur twarzy. Tak z pamięci wypisuje.
Najlepiej poszukaj takich zdjęć z cyklu co rok, jest chyba parę takich projektów i porównaj.

Offline

 

#3 2012-05-28 08:33:18

 ramalooke

Rysownik

1583052
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-05-27
Posty: 139
WWW

Re: Podkreślanie wieku

Odsyłam do książki. Andrew Loomis 'Drawing the Head and Hands'. Tam zdaje się masz wytłumaczone co nieco. Poza tym poobserwuj trochę ludzi w różnym wieku i miej na uwadze to co Ci powiedziała Sky. Sky dobrze prawi. Polejcie jej ;D.


'If you don't make mistakes, you're not working on hard enough problems. And that's a big mistake.'

Blog
Twitter
DeviantArt

Offline

 

#4 2012-07-06 15:16:59

 Survie

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 12

Re: Podkreślanie wieku

Coś mało osób napisało jakąś podpowiedź a szkoda, bo to ciekawy temat a ja też dołączam się do pytania.

Offline

 

#5 2013-08-24 21:37:14

 apsyntia

Rysownik

Call me!
Skąd: Niemcy
Zarejestrowany: 2012-03-14
Posty: 17

Re: Podkreślanie wieku

No cóż. Miałam możliwość rysowania kobitki z prośbą i delikatne odmłodnienie, że tak się wyrażę. A więc nie zapominajcie też o szyi. Szyja, skóra wokół oczu, kąciki ust, czoło i skóra między brwiami są bardzo ważne. U niektórych osób wiotczeje także skóra przy uszach ( nie mówię o małżowinie usznej). Usówając większe zmarszczki możemy osiągnąć porządany efekt. Ja do tego zosmazuję skórę wacikiem kosmetycznym- chwytam się wszystkiego i uczę cały czas jaka technika jest najlepsza, ale ta narazie przypadła mi do gustu jeśli chodzi o odmładzanie.

Offline

 

#6 2013-08-26 18:41:13

 Weroonika

Rysownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 1103

Re: Podkreślanie wieku

Brenda Hoddinott w swojej książce "Rysowanie dla bystrzaków" całkiem fajnie przedstawiła proces starzenia się twarzy - naprawię skaner i coś wrzucę


"if there ever comes a day
when we can't be together
keep me in your heart
I'll stay there forever"

                         -winnie the pooh

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rysujemy.pun.pl