Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2012-06-10 11:53:46

 gagatka

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-06-10
Posty: 11

Problem. Jaka szkoła???

Witam! Nazywam się Agata. Chodze do 2 kl. gimnazium ale nie w tym rzecz.
Ostatnio zaczęłam sie nieco inetesować wyborem liceum. Chciałabym w przyszłości zostać architektem wnętrz albo krajobrazu (ale raczej to pierwsze). Znalazłam w interecie informacje na temat uczelni, ale nie wiem jaki profil liceum wybrać, by jakoś to pasowało(?), oraz nie wiem do jakich przedmiotów powinnam sie już teraz przyłożyć.
Bardzo prosze o pomoc!! =]
Nie wiem czy dobrze robie że zakładam nowy wątek, ale nie wiem do czego można to ''podciągnąć''. I sorry za troche chaotyczne wypowiedzenia.

Offline

 

#2 2012-06-10 12:15:50

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

A to zależy jaka to uczelnia i jakie wymagania mają.

Przykładowo do zwykłej architektury potrzeba matmy. Do krajobrazu biologii. Do wnętrz historii sztuki itp.
Ale ogólnie jeśli architektura to na pewno rysunek. Więc wystarczy, że będziesz po prostu szlifowała rysowanie, a w liceum zapiszesz się dodatkowo na jakieś kursy. Jak będziesz reprezentować ze sobą wysoki poziom rysowniczy, to żaden przedmiot nie będzie dla Ciebie przeszkodą, żeby startować na architekturę. Może być co najwyżej dodatkiem :d

Sami mamy tutaj dwójkę (czy trójkę nawet) użytkowników, co wybrali się na architekturę.
Sky była w klasie z biologiczno-chemicznej, Mitsuki zaś w matematyczno-fizycznej. Sama znam też dziewczynę, co poszła na wnętrza na ASP po zwyczajnym humanie.
Także, w tej kwestii masz pełne pole do popisu


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#3 2012-06-10 12:17:42

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

Popatrz na stronie uczelni, jakich przedmiotów wymagają zdania na maturze na te kierunki. Na pewno takie informacje są. A potem celuj w taki profil.
Np. Na Uniwersytecie Przyrodniczy we Wrocławiu na architekturę krajobrazu chcieli prócz j. polskiego i języka nowożytnego matmę, biologię lub geografię. W takim razie można wybierać biol-chem, mat-fiz, klasę geograficzną lub mat-geo. Wystarczy na prawdę chwilę poszukać po stronach uczelni i porównać to z profilami w liceach.

Co do wyrobionego rysunku i mało ważnej matury, tu Dzina się nie zgodzę do końca. U mnie ważny był rysunek, ale też matura, a matura wręcz ważniejsza. Ktoś dobrze zdał rysunek, ale kiepsko maturę i się nie dostał. Z resztą już lepiej zdać maturę a być przeciętnym z rysunku, bo przecież plany na przyszłość zawsze zmienić się mogą. To nie są kierunki czysto architektoniczne, gdzie wyrobiona ręka jest tak ważna.

Ostatnio edytowany przez Sky (2012-06-10 12:19:54)

Offline

 

#4 2012-06-10 13:54:26

Mitsuki

'La Chupacabra'

6953634
Skąd: Kraków ^^
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 2141
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

Dzina napisał:

Mitsuki zaś w matematyczno-fizycznej.

Baka! Nie moge ci pomóc bo jestem z mat-infu ;x



A do tematu. Powiem Ci tak. Mnie też kręci architektura wnętrz. Mój ojciec gadał z jakąś znajomą co jest po architekturze i ona stwierdziła że jak chce wnętrza to najlepszym wyjściem jest ASP.
Jednakże ja postanowiłam pójść na architekturę i urbanistykę. Potem może jakiś kurs na wnętrza. No i wiadomo, że trzeba też będzie się tym zajmować we własnym zakresie. Książki, albumy, prasa specjalistyczna.

Co do matury. Na Politechnice Krakowskiej na urbanistkę liczy się polski, matematyka i historia (opcjonalnie historia sztuki). Ale matura to tylko 1/3 całości punktów do zdobycia.
Więc generalnie rysunek jest ważniejszy. Wystarczy przeciętnie zdana matura (powiedzmy 30 i kilka punktów za całość matury) i minimum dwie 3,5 za rysunek i jest bardzo duża szansa dostania się.

A co do wyboru liceum. Polecam klasę matematyczną. I naprawdę do majcy się przyłożyć.
Łatwiej ogarnąć polski i historię w klasie matematycznej niż rozszerzoną majce na humanie. To tak moim zdaniem.


trololololololo....

Offline

 

#5 2012-06-10 14:08:20

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

Mitsuki napisał:

Dzina napisał:

Mitsuki zaś w matematyczno-fizycznej.

Baka! Nie moge ci pomóc bo jestem z mat-infu ;x

Jak ja wybierałam profil swojej klasy, to nazywał się informatyczny. W drugiej klasie bodajże okazało się, że to matfiz jest. :D
Także jak to działa z tymi profilami to ja już nie wiem xd


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#6 2012-06-10 14:22:25

Mitsuki

'La Chupacabra'

6953634
Skąd: Kraków ^^
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 2141
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

U mnie od początku do końca być mat inf ^^
Miałam poszerzoną matematykę, informatykę (buahahahahaha ;d) i o jedną godzinę fizyki w porównaniu z innymi profilami.


trololololololo....

Offline

 

#7 2012-06-10 20:33:24

 gagatka

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-06-10
Posty: 11

Re: Problem. Jaka szkoła???

No właśnie słyszałam, że trzeba też dobrze na informatyce się znać. Chyba się zdecyduje na mat-inf podobnie jak Mitsuki.

Offline

 

#8 2012-06-10 20:41:18

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

Na tych profilach informatykę? Chyba nie. Na tych kierunkach poznasz potrzebne oprogramowanie, które musisz opanować, takie jak ArchiCAD czy AutoCAD, ale z informatyką tu nie ma nic wspólnego.
Na pewno wybierz coś z matematyką. A reszta to już twoja decyzja, może być to fizyka, potrzebna na normalną architekturę, geografia przydatna na architekturze krajobrazu. Na architekturę wnętrz aż tak na ścisłe kierunki nacisku się nie kładzie.

Offline

 

#9 2012-06-10 22:49:53

Mitsuki

'La Chupacabra'

6953634
Skąd: Kraków ^^
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 2141
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

ajajaj.. nie chodziło mi że ważna jest informatyka. Ja po prostu z czystej upierdliwości poprawiam Dzinkę a pro po mojego profilu klasy.

Po prostu zależy czy chcesz iść stricte na architekturę wnętrz (czyli asp) czy "ta zwykła" czyli urbanistyka bądź krajobrazu (czyli politechnika)
Jak Politechnika - to przedmioty ścisłe. Matematyka przede wszystkim. Fizyka się chyba liczy na Politechnice Łódzkiej, ale nie jestem pewna.
Jak ASP to na pewno trzeba mieć teczkę - czyli dużo rysowania było by przed tobą. Ale nie wiem jak z maturą. Nie wiem czy poza teczką i egzaminem wstępnym matura się jakoś liczy...


trololololololo....

Offline

 

#10 2012-06-11 08:09:39

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

Mitsuki napisał:

Fizyka się chyba liczy na Politechnice Łódzkiej, ale nie jestem pewna.

I na Wrocławskiej też :d


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#11 2012-06-12 17:03:01

 gagatka

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-06-10
Posty: 11

Re: Problem. Jaka szkoła???

Mitsuki nie sugerowałam się do twojeą wypowiedzią, ale przeczytałam tak w internecie na jakimś innym forum pare tygodni temu Wiem że w internecie można wycztać prawdziwe informacje jak i wielkie bzdury . Dlatego postanowiłam napisać.
A co do rysunku to są jakieś przeciwskazania? Chodzi mi o to czy jakiś rysunków nie powinnam rysować. Mangę moge?

Ostatnio edytowany przez gagatka (2012-06-12 17:28:53)

Offline

 

#12 2012-06-12 18:14:56

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

No właśnie chciałam napisać, że żadnych mang, zanim przeczytałam Twoją wypowiedź do końca XD
A to zależy od szkoły, jaką wybierasz. Ale i tak wszędzie najważniejszą rolę czyni realizm - portrety, krajobrazy, dobry warsztat ołówka. No, a na ASP to plus wyobraźnia :d


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#13 2012-06-20 15:49:38

Mitsuki

'La Chupacabra'

6953634
Skąd: Kraków ^^
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 2141
WWW

Re: Problem. Jaka szkoła???

Trolololo...
Nie wiem czy koleżanka tu jeszcze zagląda, ale może przyda sie komuś z podobnym problemem.
http://zawodarchitekt.blox.pl/2010/08/C … ostac.html
I generalnie polecam tego bloga dla osób, które myślą o architekturze ;x


trololololololo....

Offline

 

#14 2012-06-26 20:15:06

 gagatka

Rysownik

Zarejestrowany: 2012-06-10
Posty: 11

Re: Problem. Jaka szkoła???

Zaglądam, zaglądam :D
i dziękuje. Przyda sie

Ostatnio edytowany przez gagatka (2012-06-26 20:15:48)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
vhs www.ehotelsreviews.com Κρατήσεις δωματίων Κασσιόπη FeWo Mattiello's