Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2014-01-20 14:56:52

ksi

Rysownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 2

powitanie+ kilka pytań do... :)

Cześć,

Jestem Ksi, lat 20. W tym roku zamierzam startować na ASP. Fascynuje mnie rysowanie wszelkich żywych stworów, ze szczególnym uwzględnieniem mimiki, proporcji i anatomii ludzi. Moimi faworytami są też koty. Oprócz rysowania zajmuję się amatorskim zdobnictwem. Najbardziej przepadam za ołówkami lub szkicami długopisem. Rysuję od kiedy pamiętam, ale myśl, aby potraktować to poważnie, narodziła się niedawno. Najgorzej wychodzą mi tła (nigdy nie mam na nie pomysłu i zawsze się zawieszam nad perspektywą.)

Mam jednak kilka pytań do bardziej doświadczonych i ogarniętych w temacie rysowników:

1. Czy ktoś startujący na uczelnię artystyczną musi umieć dokładnie zwizualizować wszystko? (jak się domyślam, sama wizja nie wystarczy, ale czy realizacja musi być jak spod igły i czy to przypadkiem nie polega na tym, by nie dać się zaskoczyć zadanym na egzaminie tematem?)

2. Jak pogrupować zagadnienia i na co zwracać uwagę przy nauce rysunku?

3. Ile są warte porady studentów ASP, udzielających płatnych korepetycji?

4. Jak sądzicie, czy lepiej jest studiować animację, czy grafikę komputerową?

pytanie - bonus:

5. Ćwicząc, rysując, robiąc wprawki i szkice - skąd wiecie, kiedy skończyć? Moim głównym problemem jest to, że widząc szkic, zawsze go "głaszczę", tak, że staje się żywym obrazem, mimo że miał być zarysem. Nie potrafię tego opanować i jeśli taki nidokończony "zarys" daję innym do oceny zawsze w głębi duszy się wstydzę, że tyle rzeczy można było jeszcze poprawić.
Z tym, że takie poprawki to pochłaniacz czasu i niepotrzebnie wydłuża cały proces rysowania.

Pomożecie?

Ostatnio edytowany przez ksi (2014-01-20 15:01:46)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rysujemy.pun.pl