Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#151 2010-06-17 21:40:35

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Sky napisał:

dziś wiek posiadania potomstwa się przesuwa - mniej więcej 35 lat. Ja sama przed 30 dzieci mieć nie chce. Od 18 do 35 lat jest lat 17 - czy to nie dużo? Pamiętaj, że części lat z dzieciństwa właściwie nie pamiętasz, więc to jakby przeżyć swoje dotychczasowe życie.

w dorosłym życiu po prostu sam odpowiadasz za swoje poczynania. Nie musisz siedzieć tylko w pracy lub przy dzieciach. Zbyt schematycznie myślicie.
Praca może być przyjemnością. Gdy dopadnie Was instynkt macierzyński, to wychowywanie dzieci też.

17 lat, moim zdaniem, to bardzo mało. Zwłaszcza kiedy widzę osoby z siedemdziesiątką na karku i mnóstwem chorób, którym życie po prostu przemknęło przed oczami. Co prawda siedemnastu lat jeszcze nie przeżyłam, ale sama wracając pamięcią do wcześniejszych lat, to wszystko zdaje się jednym krótkim filmem. Pamiętam, jakby to było dziś, kiedy pierwszy raz szłam do szkoły. A tu proszę jestem już o dziewięć lat starsza.

Sky, nigdy w pełni nie odpowiadamy za swoje poczynania. Zawsze znajdzie się ktoś ponad nami, nawet gdy będziemy na samym szczycie. Zawsze w życiu znajdą się takie sytuacje, w których będziemy musieli postąpić wbrew własnej woli. Czasem takie sytuacje nie mają na nasze dalsze życie wpływu, niektóre pozostawiają ślad do końca.
Jak to nie musisz siedzieć tylko przy dzieciach? Mając niemowlaka w ramionach, mogę go sobie odstawić, bo mam ochotę się zabawić? Niestety mając rodzinę trzeba odsunąć większość marzeń i zachcianek na bok, nawet wtedy gdy dzieci już powoli dorastają. Tak samo z pracą, którą w części można porównać ze szkołą. Nie nauczę się na jutro - nie dostanę dobrej oceny. Nie będę dziś pracować - obniżą mi pensję. I znów trzeba wiele rzeczy odłożyć na bok.


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#152 2010-06-17 21:45:45

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

to ja za parę lat złoże sprawozdanie. nasze pokolenie się zmienia, kobiety nie siedzą w kuchni i przy dzieciach. odnoszą sukcesy, spełniają marzenia i dopiero potem decydują się na rodzinę.
weź pod uwagę, że poczucie czasu u dorosłych i dzieci jest zupełnie inne. części lat, które przeżyłaś, nie jesteś zupełnie świadoma.

co do odpowiadania za czyny - chodzi mi o to, że ponosimy w pełni konsekwencje - nie spada to na naszych rodziców, tylko odczuwamy je świadomie. nie chodzi tu o wolną wole.


po prostu mi chodzi o to, że macie podejście, jakby po tej magicznej osiemnastce/dwudziestce świat się załamywał a wy sami staniecie się jakimiś bezmyślnymi zombie, bez radości życia. jest ciężej, ale nie aż tak, jak wy to kreujecie :P

Ostatnio edytowany przez Sky (2010-06-17 21:47:34)

Offline

 

#153 2010-06-17 21:55:21

 Elfik777

dziewczyna Robin Hooda

9097295
Skąd: Brzeszcze (te Brzeszcze)
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 1587
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Ludziska nie dołujcie mnie. jesteśmy młodzi! Mamy przed sobą perspektywy! A posiadania dzieci tak w 100 % nie da się zaplanować. Jedni planują po 30 a mają wpadkę w wieku 20. Inni zaś chca koniecznie przed 30 a nie wszystkim się udaje. W każdym razie kiedykolwiek by się moje przyszłe potomstwo nie narodziło kochac będę i tak Ale też postaram się bym miała też jakąś karierę... :D


www.elfik777.blog.onet.pl  <- portrety i inne rysunki
www.krok-po-kroku-elfik777.blog.onet.pl <- rady, tutoriale, opisy do rysunków, potrzebne przybory itp
www.elfik777.digart.pl     <- mój digart
www.elfik777.deviantart.com   <- i mój deviantart

Offline

 

#154 2010-06-17 22:10:36

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Sky napisał:

to ja za parę lat złoże sprawozdanie. nasze pokolenie się zmienia, kobiety nie siedzą w kuchni i przy dzieciach. odnoszą sukcesy, spełniają marzenia i dopiero potem decydują się na rodzinę.
weź pod uwagę, że poczucie czasu u dorosłych i dzieci jest zupełnie inne. części lat, które przeżyłaś, nie jesteś zupełnie świadoma.

co do odpowiadania za czyny - chodzi mi o to, że ponosimy w pełni konsekwencje - nie spada to na naszych rodziców, tylko odczuwamy je świadomie. nie chodzi tu o wolną wole.


po prostu mi chodzi o to, że macie podejście, jakby po tej magicznej osiemnastce/dwudziestce świat się załamywał a wy sami staniecie się jakimiś bezmyślnymi zombie, bez radości życia. jest ciężej, ale nie aż tak, jak wy to kreujecie :P

Co do ostatniego zdania to napisze tylko tyle: nigdzie nic w tym stylu nie napisałam.
"w dorosłym życiu po prostu sam odpowiadasz za swoje poczynania. Nie musisz siedzieć tylko w pracy lub przy dzieciach." - drugie zdanie mnie zmyliło i trochę inaczej zinterpretowałam całość.
Tak, nowoczesne kobiety odnoszą sukcesy, wspaniale, tylko, że po drodze zapominają o czymś bardzo ważnym (nie, nie chodzi mi o założenie cudownej rodziny, znalezienia kochanego mężczyzny). Oj wiele mam awersji do nowoczesnych kobiet, które mnie się zdaje Sky, że trochę wyidealizowałaś : ).


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#155 2010-06-17 23:01:52

 LaBerry

Zabójczyni kolorowych kredek

1322521
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2009-07-01
Posty: 332
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Sky napisał:

po prostu mi chodzi o to, że macie podejście, jakby po tej magicznej osiemnastce/dwudziestce świat się załamywał a wy sami staniecie się jakimiś bezmyślnymi zombie, bez radości życia. jest ciężej, ale nie aż tak, jak wy to kreujecie :P

Też tak myślałam puki nie skończyłam osiemnastki. Wydawało mi się, że po przekroczeniu pełnoletności będę się czuła jakoś tak dorośle odpowiedzialnie i w ogóle. Trochę mnie to przerażało, a teraz dopiero widzę, że osiemnastka oprócz niesienia ze sobą legalnego piwa w "żabce" nie przynosi większych zmian w życiu. Przynajmniej w moim wypadku. Dalej jestem takim samym dzieciuchem


‎-Ja kiedyś miałem rybkę, Franka się nazywała. I wchodzę kiedyś do salonu patrzę a tam PUF zniknęła.
-A to ciekawa historia.
-Ale takie jest życie. Idziesz do przodu, a tu nagle PUF !
Harry Potter i Książę Półkrwi

http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2011/147/a/c/win__7_pinkie_pie_boot_logo_by_capt_nemo-d3hdigs.gif

  Cupcake Song !

Offline

 

#156 2010-07-10 10:53:41

 Elfik777

dziewczyna Robin Hooda

9097295
Skąd: Brzeszcze (te Brzeszcze)
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 1587
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

A mi dziś stuknęła 19nastka. Hmm... jakoś mnie to nie rusza. Za to wiem, ze dziwnie się będę czuła przy 20 urodzinach bo to już jednak nie -naście.


www.elfik777.blog.onet.pl  <- portrety i inne rysunki
www.krok-po-kroku-elfik777.blog.onet.pl <- rady, tutoriale, opisy do rysunków, potrzebne przybory itp
www.elfik777.digart.pl     <- mój digart
www.elfik777.deviantart.com   <- i mój deviantart

Offline

 

#157 2010-07-10 11:04:51

 Ciechu

bardzo zuy user

Zarejestrowany: 2009-07-29
Posty: 1973

Re: Nasz wiek ^.^

Sto lat Elfiku.

Ja niedawno 14 lat skończyłam. Zawsze po urodzinach dziwnie się czuję i nie mogę przyzwyczaić się do "nowego wieku". ;o

Offline

 

#158 2010-07-10 11:14:13

 Margaret

Ołówkomaniaczka

8253317
Call me!
Skąd: Śląsk/Cz-wa
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 1396
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Sto lat, sto lat... !!! :D Wszyskiego najlepszego Elfiku!

Offline

 

#159 2010-07-10 11:45:37

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Elfik Babcia!

Mi tam urodziny też zwykle wielkiej różnicy nie dają, i tak całe życie czuję się ciągle tym samym dzieciakiem :c


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#160 2010-07-11 11:17:55

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Dzisiaj kończę szesnaście lat ; ).


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#161 2010-07-11 11:31:35

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Jakiś płodny miesiąc wśród nas, ten lipiec xd
Na DA wyczaiłam, że poza Wami, drogie solenizantki urodziny zbliżają się też Guns i La Wieszczy (i to tego samego dnia!) c:

Jest co świętować! ;D


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#162 2010-07-11 11:39:23

Kurt

Ten, co drzwi.

Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 734

Re: Nasz wiek ^.^

Wybawca napisał:

Dzisiaj kończę szesnaście lat ; ).

Najlepszego! ; D


Lepiej mówić mało i głupio, niż dużo i też głupio.

Offline

 

#163 2010-07-11 12:06:30

 Ciechu

bardzo zuy user

Zarejestrowany: 2009-07-29
Posty: 1973

Re: Nasz wiek ^.^

A ja nie jestem z lipca. : D

Najlepszego Wybawco.

Offline

 

#164 2010-07-11 12:20:29

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Sto lat wszystkim

to ja taka młoda, dopiero w październiku :D

Offline

 

#165 2010-07-11 13:23:36

 Margaret

Ołówkomaniaczka

8253317
Call me!
Skąd: Śląsk/Cz-wa
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 1396
WWW

Re: Nasz wiek ^.^

Sto lat i jeszcze dłużej
To co ja mam powiedziec Sky? Jestem z grudnia :D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Les Gets www.worldhotels-in.com