Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2007-08-18 10:16:47

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Czym rysować?

Powiedzcie mi czym tak na prawdę dobrze się rysuje. Jakich kredek, pasteli itp. używacie? Które Waszym zdaniem są najlepsze? Ja szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia i chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat dobrego sprzętu... :P


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#2 2007-08-18 10:32:47

Molly=)

Rysownik

10310831
Skąd: Wioska ukryta w liściach
Zarejestrowany: 2007-08-11
Posty: 65
WWW

Re: Czym rysować?

Ja używam ołówka 8B (wiem bardzo miękki) cienkopisów, długopisów żelowych i zwykłych, twardsze ołówki do robienia cieni, ołówka technicznego, kredek wodnych, pasteli, bambino, ołówkowych, flamastrów, piórka, węgla graficznego, farb, teoretycznie możesz użyć wszystkiego, musisz tylko mieć pomysł jak tego użyć i co z danym przyrządem zrobić. Jak dobrać kolory i cienie (z tym mam największy kłopot ) ale ja polecam popróbować wszystkiego, a z czasem będziesz mogła z naprawdę kilku rzeczy wykomponować wspaniały rysunek.


Naruto (c) Masashi Kishimoto

Offline

 

#3 2007-08-19 11:02:53

Saarl

Rysownik

7121842
Call me!
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 10
WWW

Re: Czym rysować?

Ja używam ołówka na minki 0,5 mm (raczej z lenistwa). Minki koniecznie z firmy Lyra (są wyjątkowo miękkie, pentel i inne się kryją), 2B. Do tego duża gumka koniecznie biała z Factis. Cienkopisy ze Stabilo lub Centropenu, do tego tusz (ja używam czeskiego-tani i ładnie pachnie) markery, flamastry obojętnie jakie (przydają się do wypełnień czarno białych grafik), bialy tusz i/lub biały żelopis do korygowania błędów (swoją drogą - czy ktoś widział w okolicy bielska białe żelopisy? - nigdzie nie mogę dostać i jadę na jednym już kilka lat )
Jeśli chodzi o kredki ołówkowe - polecam 24 Tropicolours lub Lyrę.

Nie polecam natomiast niczego z firmy herlitz, ołówków ze stabilo, stalówek redis (zwłaszcza tych w kompletach - często bywają fabrycznie zepsute i nie nadają się do niczego poza pisaniem, ew. rysunkiem technicznym), kredek z top 2000, żadnych chińskich, francuskich z serii evolution itd.

W zasadzie do mangowego rysunku starczy ołówek (niezbyt miękki i porządnie zaostrzony), gumka i akwarele lub tusz
Mój standardowy zestaw do rysowania to ołówek 2B, skaner, tablet i corel (jestem zbyt leniwa i nie chce mi się bawić z ręcznymi rysunkami)

Offline

 

#4 2007-08-21 10:08:09

Kitsune

Rysownik

Skąd: Konoha-Gakure
Zarejestrowany: 2007-08-07
Posty: 187

Re: Czym rysować?

Ja, do rysowania używam: zestawu ołówków Koh-I-Noor, w przedziale od 2H do 8B. Miększe oczywiście do cieniowania, a twardyszymi kontury. Oprócz nich, używam również ołówka Fabr-Castell, 1/2 HB, bardzo wygodnie się nim rysuje. Kredki... Mam całą zbieraninę najróżniejszych kolorów i firm i własnie takich używam. Lub zestawu: 24 Koh-I-Noor. Do konturów używam długopisu, który pisze tak samo jak piórko, ale jest cienki. Gumka do mazania: automatyczna - jest cienka i łatwo wymazuje się nią szczegóły. Papier... Albo zwykły blok rysunkowy, albo częściej szkicownik artystyczny ze specjanymi kartkami - świetnie się szkicuje, ale do kredek jest beznadziejny. I to chyba tyle...


"Poświęcenie. Honor. Odwaga. Siła. Mądrość. Pięć Cech Shinobi..." <Naruto Seishin>
http://republika.pl/blog_zv_3464201/4778585/sz/seishin.jpg

Offline

 

#5 2007-09-16 19:13:46

Ti@

Rysownik

Skąd: Konoha-Garuke
Zarejestrowany: 2007-09-01
Posty: 33
WWW

Re: Czym rysować?

Ja zazwyczaj mangę rysuje tylko ołówkiem i gdy mi sie chce to koloruje. Pasteli nieuzywam ale zato mam dwa rozmiary ołówków.. jeden to nie wiem a drugi tez. To jest wiedza


Gdy mi nie wychodzi... nie poddaje sie... Wiem ze muszę być lepsza...

Offline

 

#6 2008-02-28 12:39:17

Shiru171

Rysownik

5711639
Skąd: warszau
Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 9
WWW

Re: Czym rysować?

No cóż... mnie do rysowana mangi wystarcza ołówek HB LYRA, gumka MAPED (ale teraz mam jakąś Angel i też jest dobra) zwykłe pióro wieczne z czarnym tuszem, czasem kredki akwarelowe lub bambino. I oczywiście Notes z białymi kartkami (Shirek nie ma teczki bo zawsze ją gubiła).


"Kill'em YA-HA!"

Offline

 

#7 2008-03-29 16:21:26

Kasiołek

Rysownik

3459647
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 213
WWW

Re: Czym rysować?

Oj długo by opowiadać o_O

Próbowałam wielu artykułów...
Hm
Jeśli chodzi o dobre markery i nie za drogie, polecam firmę TOMBOW (8,90 zł za szt), bardzo dobre są pro-markery ale kosztują niestety 12,90 za szt, polecam też pędzelkowaty pisak "LETRASET" do napełniania tuszem zwykłym lub tuszem ECOLINE. Tusz Ecoline jest moim zdaniem jednym z lepszych na rynku ale można go dostać raczej tylko w plastycznym, bardzo tani i dobry jest też tusz czeski "Tus`".

Z kredek polecam bardzo tak jak Saarl kredki tropicolors firmy "Conte" 24 szt, są miękkie, mają świetne kolory do cieniowania. Bardzo dobre też są kredki akwarelowe firmy Kohi-nor lubię nimi upiększać rysunek gdy używam kredek tropicolors.

Polecam cienkopisy o różnej grubości kreski, ja osobiście używam Faber Castell cienkopis 0,1 0,2 0,8 lub 0,7.
Poza tym używam też kolorowych cienkopisów firmy stabilo, u mnie w Krakowie można uzbierać dużo odcieni tych cienkopisów nie tylko 4-6 podstawowych kolorów, ja uzbierałam jak na razie 18 szt kolorów a to jak na cienkopisy dużo:)

Ja jeszcze cenie sobie bardzo pędzelki z naturalnego włosia albo syntetyczne ale to w zależności co maluję i do jakich farb będę ich używać:)

Ołówków używam automatycznych o graficie 0,5 Pentela 2b lub ołówków bezdrzewnych z samym grafitem są zwykle dobrej jakości i świetnie nadają się do cieniowania i dużych powierzchni.

Gumki tylko firmy FACTIS (Saarluś też wie co dobre:D )

To chyba tyle, raczej nie chcecie słuchać jakich farb używam ;p

Co do papieru to stosuje do szkicowania Canson czerwony blok A4 100 arkuszy, gramatura 100 g2. Canson jak do tej pory jest wg mnie najlepszym z papierów z jakimi się spotkałam, zielonych bloków Cansona używam do akwareli i farb, do szkiców i komiksów i cienkopisów używam czerwonego bloku Canson gdyż ma taką fajną chropowatą gramaturę i jest cienki (do farb musi być grubsza gramatura).


http://dragcave.net/image/YdMP.gif http://dragcave.net/image/mG5s.gif<- klikaj jeśli chcesz;) lub jesteś ciekaw co z nich wyrośnie.
Poznaj moje smoki: http://dragcave.net/user/asuo

Offline

 

#8 2008-03-29 21:07:15

Ellerin

Rysownik

573081
Zarejestrowany: 2008-02-14
Posty: 42

Re: Czym rysować?

ja używam ołówka na minki 0.5 HB. Nie mam jakiejś jednej wybranej firmy, dla mnie ważne było to żeby ołówek nie był ani tak miękki coby sie rozpływał (np. 8b) ani tak twardy żeby mi darł kartkę (np.3h) dlatego HB mi pasuje :D. Co do kredek to królują Farber Castel (są na prawdę dobre, zostawiają mocne kolory i można nimi prowadzić rysunki bardzo delikatne ale też i bardzo zdecydowane ) A co do czarnego tuszu to od jakiegoś czasu używam piórka z doczepianymi stalówkami (można kupić w każdym sklepie pomocy plastyka). Piórko tym sie różni od żelopisu, że po pierwsze trzeba sie nim nauczyć posługiwać żeby sobie czarnych kleksów nie robić po kartce, po drugie można regulować grubość linii od bardzo cienkich do bardzo grubych, piórko daje dużą swobodę tworzenia . No i  jeszcze gumka, która marze a nie rozmazuje :D


Alleluja i do przodu

Offline

 

#9 2008-05-01 18:39:37

MikoPiko

Pogromca kotów^^

4976504
Call me!
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 1205

Re: Czym rysować?

co do rysowania....rysuje co mi w ręke wpadnie XD ale najcześciej...ołówkiem...HB lub 3B. taak ;D koloruje najzwyklejszymi kredkami...nie mam jakiś specjalnych XD... a tez czasem zalezy na jakim papierze właśnie rysuje...wtedy dobieram sobie...jaki ołówek a newt czasem gumke do mazania (tak używam gumke do mazania ;D)


You will kill me, before I will kill you.
You look good in black.

Offline

 

#10 2008-05-14 19:50:19

JaTyOn

Rysownik

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 116

Re: Czym rysować?

Ołówek automatyczny Rotring 0.35 i 0.5 wkłady h Staedtler albo Pentel hb czy jakos tak

Ostatnio edytowany przez JaTyOn (2008-05-14 19:51:17)

Offline

 

#11 2008-07-21 13:21:26

JaTyOn

Rysownik

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 116

Re: Czym rysować?

zna ktoś jakieś dobre pióra do szkicowania tuszem albo coś podobnego? Jeżeli coś takiego wogóle istnieje chodzi mi o poprawianie po ołówku

Offline

 

#12 2008-07-21 17:31:13

guns

Administrator

3258978
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 2472

Re: Czym rysować?

Kup sobie rapitograf ^^.

Ja maluję tuszem kreślarskim pędzelkiem x)
i efekt jest dobry,
tylko trzeba mieć pędzel odpowiedniej grubości.

Offline

 

#13 2008-07-21 17:43:52

JaTyOn

Rysownik

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 116

Re: Czym rysować?

rapitograf bedzie zły trzeba go trzymać najlepiej pionowo no i igły są zbyt delikatne

Offline

 

#14 2008-07-21 17:45:45

guns

Administrator

3258978
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 2472

Re: Czym rysować?

Ale z piórem są jeszcze większe problemy.

Offline

 

#15 2008-07-21 23:46:15

guns

Administrator

3258978
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 2472

Re: Czym rysować?

nie wiesz,
że trzeba je moczyć w tuszu,
tusz się rozlewa i robią się "kleksiki"?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.floribras.pl/